Pátek, Červen 5

Mistrovství v Liberci ukončeno, putovní proudnice míří do Ústeckého kraje

Mistrovství ČR profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu Liberec 2018 bylo slavnostně ukončeno.

Slavnostního ukončení se zúčastnili hejtman Libereckého kraje Martin Půta, poslanec Parlamentu ČR Jan Farský, poslanec Parlamentu ČR Radek Koten, náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, první náměstek starosty SH ČMS Jaroslav Salivar, za pořádající organizace ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil a starostka Krajského sdružení hasičů Libereckého kraje Renata Šimíková.

Na začátku slavnostního aktu uctili přítomní památku profesionálního hasiče nprap. Jiřího Rýznara z HZS Olomouckého kraje, stanice Zábřeh, který v pátek zemřel při nehodě hasičské cisterny u obce Libivá na Šumpersku.

Následovalo vyhlášení nejlepších družstev žen i mužů ve štafetách 4 x 100 metrů s překážkami, požárním útoku a celkové vyhodnocení letošního mistrovství.

Mistryněmi republiky v požárním sportu pro rok 2018 se staly ženy z SDH Poniklá (Liberecký kraj), stříbro si vybojovaly ženy z SDH Chválenice (Plzeňský kraj) a bronz získaly ženy SDH Komárovice (Zlínský kraj).

Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), před druhým družstvem mužů z SDH Zbožnov (Pardubický kraj), třetí místo získalo družstvo mužů SDH Oznice (Zlínský kraj).

Družstvo HZS Plzeňského kraje vybojovalo prvenství v celkovém hodnocení družstev. Po sedmi letech tak nahradilo neohroženou pozici družstva HZS Moravskoslezského kraje, které letos dosáhlo na stříbrnou medaili. Bronz patří družstvu HZS Královéhradeckého kraje.

Ředitel HZS Libereckého kraje plk. Luděk Prudil poděkoval svým kolegům i celému organizačnímu týmu za přípravu letošního mistrovství a předal putovní proudnici řediteli HZS Ústeckého kraje plk. Romanu Vyskočilovi, který pozval soutěžící, rozhodčí i všechny hosty do Ústí nad Labem na další ročník společného Mistrovství ČR v požárním sportu. Své poděkování připojil také náměstek pro IZS generálního ředitele HZS ČR brig. gen. František Zadina, který ocenil kvalitní přípravu i hladký průběh letošního mistrovství v Liberci a prohlásil ho za ukončené.

Děkujeme divákům za účast a podporu sportovních týmů, všem sportovcům za skvělé výkony a vítězům gratulujeme. Za rok se budeme všichni těšit v Ústí nad Labem na viděnou!

Mediální tým MČR v PS Liberec 2018