Pátek, Červen 5

Mistrovství republiky v požárním sportu začne již za týden v Liberci

Město pod Ještědem hostí ve dnech 24. – 26. 8. 2018 již 47. mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

V disciplínách požárního sportu se představí družstva mužů Hasičského záchranného sboru České republiky, mužů, žen a jednotlivci v kategorii dorostu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Soutěže se také zúčastní týmy hostů z České hasičské jednoty, Moravské hasičské jednoty, HZS podniku Deza a. s. Valašské Meziříčí a hasičská reprezentace Slovenské republiky.

První soutěžní den bude zahájen výstupem na cvičnou věž v Home Credit Areně. Tady se také odehraje slavnostní ceremoniál k zahájení celého mistrovství. Ostatní disciplíny – běh na 100 metrů s překážkami, štafeta 4 x 100 metrů, požární útok − se uskuteční na sousedním atletickém stadionu v areálu Sport Parku Liberec.

Na mistrovství přijíždějí nejen ti nejlepší sportovci a sportovkyně z celé České republiky, ale každoročně jej navštíví také řada hostů z vedení Ministerstva vnitra, vysocí představitelé Hasičského záchranného sboru ČR, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, vrcholní představitelé společenského, kulturního a politického dění i lidé, kterým požární sport učaroval. Můžete být mezi nimi i Vy! Obhájí družstvo HZS Moravskoslezského kraje, týmy mužů ze Zbožnova (Pardubický kraj) a žen z Chválenic (Plzeňský kraj) loňské triumfy?

Chybět nebude ani doprovodný program. Již nyní můžete na několika místech ve městě vidět výstavu fotografií Hasiči vlastníma očima (budova Krajského úřadu Libereckého kraje, OC Forum a OC Géčko (6. − 30. 8.) a 24. 8. v Home Credit Areně. Pro děti bude v areálu stadionu umístěn skákací hrad a další atrakce. Chybět nebudou ani prezentační stánky partnerů nebo výstava hasičských vozidel.

por. Bc. Pavlína Bílková, DiS, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje              
Jaroslava Čečrdlová, Ph.D., tisková mluvčí SH ČMS